Renginiai vaikams

Susitikimas su rašytojais

„UŽ GIMTĄJĄ KALBĄ, KNYGĄ, SKAITYMĄ“.


Rugsėjo 28 d. Vaikų ir jaunimo skyriuje vyko šventė „Už gimtąją kalbą, knygą, skaitymą“. Į susitikimą su vaikų rašytoja Virgina Šukyte ir kraštiečiu poetu, vertėju Arvydu Geniu atvyko mūsų bičiuliai - Juozo Tūbelio progimnazijos ketvirtų klasių mokiniai. Vaikams ir paaugliams kurianti rašytoja Virgina Šukytė yra išleidusi šešias pasakų knygas. Šiuo metu rašo septintąją. Jos kūryba teigiamai vertinama kritikų, 2012 m. autorė apdovanota Martyno Vainilaičio premija už mitologinę temą knygoje „Karalaitis ir šunys“, o knyga „Laimės formulė“ (V.,2013) įtraukta į geriausių 2014 metų knygų paaugliams penketuką. Susitikimo metu viešnia trumpai papasakojo apie save, savo kūrybą, pirmuosius bandymus, knygų rašymą. Daugiau dėmesio skyrė mitologijai, sakmėms, legendoms, kurių įkvėpta – rašo knygas vaikams. Pasakojo apie augintinius, ypač vaikų mylimus šunis, kuo jie ypatingi... Pristatė vieną iš savo knygų „Stebuklų pripoškėjęs pasaulis“ (V., 2015). Paskaitė ištraukų iš knygos „Ančių močiutė“ (V., 2008). Arvydas Genys paskaitė eilėraštį apie šuniuką, skirtą mylimai šviesios atminties savo mamai. Vaikai aktyviai dalyvavo pokalbyje, patys kūrė rašytojos pateiktos ištraukos pabaigą, atsakinėjo į jos užduotus klausimus. Virgina Šukytė aktyviausius renginio dalyvius apdovanojo knygelėmis, knygų skirtukais. Įdomus, šiltas vaikų, mokytojų ir rašytojų bendravimas paliko gilų įspūdį. Tuo labiau, kad kai kurie vaikai pirmą kartą akis į akį dalyvavo susitikime su rašytojais.


PAMINĖTA EUROPOS KALBŲ DIENA


Europos kalbų diena – rugsėjo 26 – oji Europos Sąjungoje švenčiama nuo 2001 metų. Jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos regionų, tautinių mažumų kalboms. Stiprinti kalbų mokymosi visą gyvenimą programas mokyklose ir už jos ribų.
Rugsėjo 26 d. Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vyko viktorina „Ką žinai apie Europos Sąjungą ir Europos kalbas“. Viktorinoje dalyvavo Rokiškio Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro moksleiviai. Renginio metu bibliotekininkės papasakojo apie kalbų mokymosi svarbą, apie kalbas, kurių mokėjimas didina daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą, skatino mokytis ne vienos, o kelių užsienio kalbų, daugiau dėmesio skirti valstybinei kalbai, šiuo atveju – lietuvių kalbai. Viktorinos nugalėtojai, aktyviausi renginio dalyviai buvo paskatinti knygomis bei saldžiomis dovanėlėmis.


KŪRYBINIŲ DARBELIŲ STUDIJA BIBLIOTEKOJE

  Biblioteka jau seniai nėra tik vieta, skirta skaityti knygas. Vasaros pabaigoje vaikų ir jaunimo skyriuje įsikūrė Kūrybinių darbelių studija, į kurią rinkosi vaikai, norintys prasmingai leisti laiką: bendrauti, kurti darbelius. Po keleto susibūrimų gimė vaikų rankų sušildyti sagų paveikslai. O kiek džiaugsmo, pasitikėjimo savo jėgomis ir pasididžiavimo vaikų žodžiuose: "tai padariau aš pats" , "aš galiu". Kūrybingi vaikai ir patys siūlantys įdomias idėjas žada bibliotekoje rinktis ir mokslo metais, bendrauti , planuoti veiklas tolimesniems užsiėmimams, fantazuoti, dalintis idėjomis, kartu įgyvendinti įvairius sumanymus bei džiaugtis rezultatais.


ROKIŠKYJE NUAIDĖJO LĖLIŲ TEATRŲ ŠVENTĖ ,,KAI ATGYJA LĖLĖS“

 Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyrius ir jo skaitytojų vasara prasidėjo gražia lėlių teatrų švente ,,Kai atgyja lėlės – 2017“, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Ji buvo išskirtinė, nes renginiai vyko Rokiškio kultūros centre.
Jau 21 – ąjį kartą Aukštaitijos regiono lėlių teatrai mažuosius žiūrovus džiugino savo naujais spektakliais, nuotaikingu koncertu. Nepaprastą susitikimą pradėjo šventės organizatoriai, visus susirinkusius su vasaros pradžia, vaikystės švente pasveikino rajono meras Antanas Vagonis.
Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus lėlių teatras ,,Padaužiukai” parodė spektaklį ,,Trys paršiukai“ pagal Sergejaus Michalkovo pasaką (režisierė Nadiežda Ivanova). Tai pasakojimas apie tris broliukus paršiukus, apie tai, kaip jiems sekėsi statytis namus, apie vilko gražbylystę. Oi, su kokiu susidomėjimu vaikai žiūrėjo šį spektaklį, emocijos liejosi šūksniais, plojimais, patarimais. Kartu su personažais, žiūrovai mokėsi darbštumo, atsakomybės, pagarbos ir meilės savo artimiesiems.
Antrus metus šventėje svečiavosi Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vaikų aptarnavimo skyriaus „Šaukšto šmaukšto“ teatriukas. Svečiai žiūrovus sudomino lietuvių liaudies pasaka ,,Vilkas ir septyni ožiukai“ (režisierė Aušrelė Gesevičienė).
Istoriją apie triušiuką vardu Rastis ir jo kelionę, pilną smagių ir linksmų nuotykių, papasakojo Ignalinos viešosios bibliotekos lėlių teatras „Mįsliukas“ (režisierė Aldona Meškauskienė). Spektaklis pastatytas pagal Rene Cloke pasaką „Rasčio namelis“.
Šventę užbaigė Rokiškio raj. Bajorų kaimo kultūros centro lėlių teatras ,,ČIZ”, kuris parodė pasakos „Gražuolė ir pabaisa“ ištrauką (režisierė Nijolė Čirūnienė). Šis spektaklis neturėjo pabaigos, bet su žiūrovų pagalba stebuklas įvyko. Pasaka turėjo laimingą pabaigą.
Renginį vedė Mažylio draugas, uogienės „specas“, namų stogų šeimininkas Karlsonas (bibliotekininkė Valda Bugailiškienė). Šventę papuošė Rokiškio M/D ,,Ąžuoliukas“ auklėtinių koncertiniai numeriai (mokytoja Aurelija Karpovienė).
Šventės pabaigoje tradiciškai nominuojami jauniausias ir vyriausias šventės aktoriai. Viešosios bibliotekos direktorės Alicijos Matiukienės įsteigta nominacija „Jauniausias aktoriukas“ įteikta biržietei septynmetei aktoriukei Kornelijai Bukytei. LBD Rokiškio skyriaus pirmininkės Salvinijos Kalpokaitės įsteigtas prizas ,,Vyriausias aktorius“ atiteko Ignalinos bibliotekininkei Aldonai Meškauskienei. Taip pat visi šventės kolektyvai buvo apdovanoti Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės padėkomis, prizais ir kitomis dovanėlėmis.
Šventės akimirkas primins bendra dalyvių nuotrauka ir patirti įspūdžiai. Lėlių teatras – tai veikla vaikams, paaugliams, jungianti skaitymą, kūrybinę veiklą, saviraišką, aktyvų laisvalaikį ir linksmybes. O matyti spektakliai paskatins vaikus ateiti į savo bibliotekas, skaityti matytas ir dar girdėtas pasakas. Šventės rėmėja – Rokiškio rajono savivaldybė, LBD Rokiškio skyrius.

Vyresn. bibliotekininkė Nadiežda Ivanova

Šventės akimirkos nuotraukų galerijoje.


EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „PAŽINKIME EUROPOS SĄJUNGĄ“

      Gegužės 9 – oji - prasidėjo atvirų durų diena Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje. Iš pat ryto Vaikų ir jaunimo skyriuje vyko nuotaikingas edukacinis užsiėmimas „Pažinkime Europos Sąjungą“, kurį vedė vyresnioji bibliotekininkė Nadiežda Ivanova. Renginyje dalyvavo Rokiškio m/d „Ąžuoliukas“ trečios klasės mokiniai ( mokytoja Ilona Matiekuvienė). Užsiėmimo metu moksleiviai išsamiau sužinojo apie Europos dieną, Europos Sąjungą. Dalyvavo viktorinoje, suko „Saulės ratą“, spėjo žodžius, susijusius su Europos šalimis, jų kultūra, literatūra. Susiskirstę komandomis dalyvavo varžytuvėse: deklamavo eilėraščius, dainavo, minė mįsles, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Visi buvo apdovanoti, o nugalėtojams įteikti prizai. Šventės dalyviai aplankė bibliotekoje veikiančias parodas: Rokiškio l/d „Pumpurėlis“ vaikų kūrybinių darbų parodą ,,Vaikų kurti žaislai“, spaudinių parodą „Atvirumas ir plėtra – iššūkiai Europai,“ knygų parodą „Knyga – vartai į pasaulį.“

VARŽYTUVĖS "KNYGIUS 2017 "

 
       Mūsų bendradarbiavimas su lopšeliais/darželiais, mokyklomis populiarina biblioteką, jos paslaugas. Biblioteka tampa vaikų draugu. Tarptautinės vaikų knygos dienos proga bibliotekoje vyko tradicinės Rokiškio rajono trečių klasių moksleivių varžytuvės „Knygius – 2017“. Varžytuvių tikslas – populiarinti geriausią vaikų literatūrą, ugdyti meilę knygai, skaitymo įgūdžius, skatinti vaikų meninę saviraišką. Šį kartą varžėsi Kamajų Antano Strazdo gimnazijos „Strazdukai“, Panemunėlio pagrindinės mokyklos „Knygiai“ ir Rokiškio mokyklos/darželio „Ąžuoliukas“ „Džiugena“ trečiokų komandos. Kiekviena komanda pirmiausia turėjo atlikti namų užduotis, prisistatyti. Vieni šoko, kiti dainavo, treti savos kūrybos sugebėjimus demonstravo. Teko pareklamuoti pasirinktą knygą, dalyvauti klausimanijoje, kapitonų rungtyje, minti mįsles, surasti knygą bibliotekos fonde, atlikti kitas užduotis. Trys komandos dalyvavo – trys ir nugalėtojom tapo. Geriausiai pasirodė mokyklos/ darželio „Ąžuoliukas“ komanda (mokytoja Ilona Matiekuvienė). Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, knygelėmis, nugalėtojai – prizais. Panemunėlio pagrindinės mokyklos komanda burtų keliu išsitraukė dovaną - edukacinę programą.


PROGRAMA "SUSIDRAUGAUKIME SU KNYGELE"

 

    Vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkės su Rokiškio mokykla/darželiu „Ąžuoliukas“ įgyvendina bendrą projektą „Susidraugaukim su knygele“. Kiekvieną trečiadienį ir penktadienį ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai ir auklėtojos Audronė Gudienė, Lena Vasiljeva, Jovita Šukienė ( projekto koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Jovarauskienė ) lankosi bibliotekoje. Visų mūsų tikslas padėti įgyti kiekvienam vaikui pagal amžių svarbius skaitymo, rašymo, kalbėjimo, klausymo įgūdžius, kurie sąlygotų ankstesnį skaitymo patirties įgijimą. Kartu stengiamės žadinti vaikų domėjimąsi knygomis, plėtoti vaikų kalbos gebėjimus ir skaitymo įgūdžius. Taip pat tikslingai pasinaudoti biblioteka, kaip erdve šių gebėjimų plėtrai, propaguoti skaitymo kultūrą, meilę knygai. Pirmiausia vaikai susipažino su biblioteka, jos taisyklėmis, knygomis, el. knyga, skaitykle, periodiniais leidiniais, tapo bibliotekos skaitytojais. Kartu vyko Metų knygos pristatymas, geriausios knygos vaikams rinkimai. Užsiėmimų metų vaikai vykdo įdomias užduotis, žaidžia lavinamuosius žaidimus, draugauja su knygelėmis.


ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ BIBLIOTEKOJE

  

      Neseniai mūsų bibliotekoje tris dienas vyko Juozo Tūbelio progimnazijos pirmokų ABĖCĖLĖS šventė. Ją vedė vyresnioji bibliotekininkė edukacijai Nadiežda Ivanova, su pirmokais bendravo pelėdžiukas Mikis (vyresn. bibliotekininkė Vida Ruželienė). Kiekviena klasė buvo paruošusi namų užduotis. Į biblioteką vaikai atėjo pasipuošę abėcėlės raidėmis, smagiai nusiteikę. Su kokiu entuziazmu, kokiu smalsumu, noru pasirodyti kuo geriau, kuo įdomiau jie dalyvavo šventėje - skaitė, deklamavo, dainavo, minė mįsles! Kiek džiaugsmo ir nuostabos buvo, kai juos aplankė bibliotekos personažas - pelėdikė Bronikė (skyriaus vedėja Salvinija Kalpokaitė). Jai labai rūpėjo pamatyti vaikučius, sužinoti, kaip jiems sekasi, ar jau moka skaityti, ar smagu bibliotekoje. Dar smagiau kartu įsiamžinti – nusifotografuoti!


PAMINĖTA POEZIJOS DIENA

          Pastaruoju metu Vaikų ir jaunimo skyriuje vyksta nemažai renginių, edukacinių užsiėmimų. Kovo 21 d. buvo minima Poezijos diena. Tądien į biblioteką susirinkusiems Juozo Tūbelio progimnazijos ketvirtokams bibliotekininkės pristatė Poezijos dieną, pasakojo apie jos ištakas, poezijos reikšmę, jos galią. „Poeziją reikia skaityti lėtai, kartoti, skaityti gabaliukais, ilgai žiūrėti“, - rašė kraštietis šviesios atminties literatūrologas Vytautas Kubilius. Šiais, technologijų laikais, dažnai skubame, ne visi mėgstame poeziją. Mūsų uždavinys – sudominti poezija, skatinti ją skaityti. Poetai eilėraščius skiria Tėvynei, gimtinei, meilei, Motinai, įvairioms progoms. Šį kartą vyresn. bibliotekininkė Sigita Tvirkutienė pristatė spaudinių parodą „Posmai Žemei.“ Susirinkusiems buvo išdalinti medžio lapai, ant kurių parašyti posmai apie gamtą, metų laikus. Dalyviai, pasirinkę po lapelį, perskaitę po posmelį – juos kabino ant medžio šakų. Poezijos medis sužaliavo, sulapojo. Teko ir patiems padirbėti poezijos kalvėje, baigti sukurti pradėtą ketureilį. Laikas buvo ribotas, tai kas trečias renginio dalyvis užduotį įvykdė gerai ir įdomiai. Visi suprato, kaip matematikoje, fizikoje, kituose moksluose, taip ir poezijoje, reikia vadovautis taisyklėmis, nors šiuo metu madingos ir laisvosios eilės. Pasižiūrėję trumpametražį filmuką apie gamtą, susipažinę su bibliotekoje veikiančiomis parodomis, atsigėrę poezijos nektaro - išsiskirstė - neilgam, iki kitų susitikimų.


SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ

 

        Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyrius, 2017 m. vasario 7- 9 dienomis, dalyvavo Saugesnio interneto savaitėje. Pradinių klasių moksleiviams buvo organizuotos įvairios veiklos skatinančios saugiai, atsakingai, tikslingai naudotis internetu ir mobiliaisiais telefonais. Valandėlių metu vyko pokalbiai. Moksleiviai dalijosi savo patirtimi apie saugų elgesį internete. Buvo žiūrimi animaciniai mokomieji filmukai „Rupuras“, „Nešok su vilku“ , „Fejerverkas“, „Stambiakaklis“ iš www.cheeplive.eu. Matytos situacijos atspindėjo realybėje pasitaikančias situacijas, pamokė kaip reiktų teisingai, atsakingai, ir saugiai elgtis internete. Dalyviai savo žinias tikrinosi spręsdami testą „Ar esi saugus internete, testas.draugiskasinternetas.lt 
       Didelio susidomėjimo sulaukė ir nekompiuterinis žaidimas ,,Jausmų barometras“. Vaikai vertino įvairias nemalonias, su patyčiomis susijusias situacijas. Vėliau buvo aptarinėjama , analizuojama kaip žmonės į tuos pačius įvykius gali reaguoti skirtingai, todėl svarbu gerbti kito nuomonę ir būti tolerantiškesniems kitaip mąstančiam žmogui. 


BIBLIOTEKOS SKAITYTOJAI LANKĖ "DIDŽIAUSIĄ SU BUMBULU KEPURĘ"

        Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus viena iš aktyviausiai bendradarbiaujančia Juozo Tūbelio progimnazijos klase buvo išvykta į Rokiškio r. Bajorų kaimo kultūros centrą prie rekordinės ,,Didžiausios su bumbulu žieminės kepurės”.

Lėlių teatras ,,ČIZ” projekto ,,Didžiausia su bumbulu žieminė kepurė“ partnerius sukvietė į smagų žiemos renginį Bajoruose. Suvažiavo didelis būrys vaikų ne tik iš bibliotekos, bet ir iš  Rokiškio lopšelio-darželio „Nykštukas”, Panemunėlio pagrindinės mokyklos. Visi susikabinę į traukinuką, smagiai keliavo po 127 Kepurių kiemelį. O prie ypatingos, didžiosios, rekordo siekiančios kepurės klausėsi žaismingos L.Šalčiūtės pasakos ,,Nykštuko kepurėlė”, kruopščiai skaičiavo, kiek renginio dalyvių sutilpo po žiemine kepure. Iš karto visi dalyviai netilpo po kepure, tad teko pasidalinti į dvi grupes. Pirmieji išbandė mažieji darželinukai su auklėtojomis ir bibliotekos skaitytojai su mokytoja Ramute Repšiene ir bibliotekininke Nadiežda Ivanova. Po kepure tilpo net 74 žmonės. Antrieji į kepurę suėjo 42 panemuliečiai su mokytojomis ir dar liko daug laisvos vietos. Vėliau lėlininkės Nijolė Čirūnienė, Nadiežda Ivanova, Dalia Ziemelienė pakvietė vaikus ir juos atlydėjusius suaugusius į ekskursiją po Lėlių namus, vaišino saldžiomis kepurytėmis ir arbata.

Smagiausia visiems buvo tai, kad visą šurmulingą renginį filmavo TV3 televizija, o žurnalistė apie ypatingą kultūros centro kiemo kepurę kalbino renginio dalyvius.

Neabejojama, kad Lietuvos rekordas pagerintas, tad organizatorės ir visi prisidėję prie šio projekto iš agentūros ,,Factum” nekantriai laukia oficialaus rekordo ,,Didžiausia su bumbulu žieminė kepurė” patvirtinimo. Rekordinės kepurės duomenis: skersmuo – 3,15 m, aukštis - 4,54 m, apimtis - 10,45 m. Kepurė susiūta iš nebenešiojamų 333 megztukų skiaučių; po ja tilpo 65 žmonės.


KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODOS PRISTATYMAS

   Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje vyko Rokiškio lopšelio - darželio ,,Varpelis“ bendruomenės kūrybinių darbų parodos ,,Prakalbinkim molį“ pristatymas.

Parodos atidaryme lopšelio-darželio ,,Varpelis“ direktorė Sigita Baranovskienė papasakojo apie prieš didžiasias žiemos šventes darželio bendruomenės dalyvavimą kūrybinėse dirbtuvėlėse, kur vaikai, tėveliai ir darbuotojos mokėsi prakalbinti molį. Mokėsi ne tik lipdymo meno, bet ir lavino ranką, vaizduotę. Kaip lipdydami vieni su kitais bendravo, draugiškai aptarė kūrybos rezultatus. Darbo rezultatai nustebino visus, nes buvo sukurta daug gražių, unikalių kalėdinių dovanėlių, paveikslų, raidžių, puošmenų, žaisliukų, eglučių, angelų, snaigių, elnių... Kaip darželyje dekoruotais, išdegtais ir glazūruotais darbeliais kūrė jaukią šventinę nuotaiką, puošė aplinką.
Visus svečius atvykusius į parodos atidarymą pasveikino meninio ugdymo mokytojų Ingos Šablinskienės ir Irmos Valikonienės parengta vaikų grupė. Jie parodė muzikinę programą apie žiemą.
Pristatydama parodą ,,Prakalbinkim molį“, direktorės pavaduotoja ugdymui Nijolė Adamonienė pasidžiaugė kūrybingais vaikai, išmonės nestokojančiais tėveliais, nes tik dirbant visiems kartu galima daug išmokti, sukurti. Kūrybiškas, raminantis ir malonus yra darbas su moliu. Molis – tai terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, o pats lipdymo procesas – minkyti, lipdyti, gadinti ir vėl iš naujo kurti suteikia daug gražių ir džiaugsmingų akimirkų.
Sveikinimo žodį tarė Juozo Keliuočio bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė. Ji pasidžiaugė prasmingu abipusiu bendradarbiavimu, darželio idėjomis, kūrybiškumu, išradingumu. Bibliotekos džiaugėsi. Šventės organizatoriai vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus darbuotojos Taip pat padėkojo už aktyvų bendravimą su biblioteka, palinkėjo ir toliau lankytis, būti aktyviems skaitytojams bei gausiai susirinkusius pakvietė apžiūrėti parodos eksponatų.
Iki vasario 18 d. bibliotekos lankytojai kviečiami aplankyti įspūdingą kūrybinių darbų parodą ,,Prakalbinkim molį“.


RENGINIAI ORGANIZUOTI 2016 METAIS 

Kalėdų belaukiant

   Likus dviem savaitėms iki šventų Kalėdų šventės, vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje vyko šventinis renginys visai šeimai ,,Laukiame Kalėdų“. Jau dabar galime regėti pasiruošimą šiam šventiniam metui. Miestuose įžiebiamos Kalėdinės eglės, puošiasi daželiai, mokyklos ir kitos įstaigos. Kalėdų Senelis su savo pagalbininkais ruošia dovanas, sudarinėja vaikų sąrašus, mamos ir močiutės planuoja kokius šventinius valgius gamins. Tėčiai ieško eglutės. Vaikai mokosi eilėraščių, dainelių. Žodžiu, visi gyvena laukimo nuotaikomis. Renginio vedėja Snieguolė pasakojo, kad vaikams Kalėdos simbolizuoja Kalėdų Senelį bei jo gausiai nešamas dovanas. Ne išimtis ir suaugusieji: jie laukia poilsio meto, kada galės atsikvėpti po nelengvų darbų bei būti šeimos rate, šventinėje namų atmosferoje. Atidžiau pasigilinę į tai, galime pastebėti, jog visus šiuos žmones vienija vienas lūkestis bei dvasinė būsena... Tai laukimas. Visi šie žmonės laukia šventų Kalėdų.

Prie bibliotekos šventinio šurmulio prisijungė skaitytojai, Rokiškio mamų klubas, Mokymosi ir kūrybos studijos ,,Pelėda“ nariai. Vieni atvyko su daina, kiti su savo rankų pagamintais kūrybiniais darbeliais eglei papuošti, dar kiti palaikė akciją Knygų Kalėdos ir dovanojo bibliotekai knygas. Akcija vyksta iki 2017 m. sausio 7 d. DOVANOKIME KNYGAS, kurios keičia gyvenimą!
Kartu laukti šv. Kalėdų pakvietė ir šventės viešnios skaičių pasakos ,,Jei mėnulis būtų nulis“ autorės Smalsutė - Lina Matiukaitė ir Pleputė - Ieva Kilienė. Jos supažindino su padūkėliais matematikos miestelio gyventojais, pakvietė į kūrybines dirbtuvėles gamintis pasakų personažų - skaičių.
Netikėtai bibliotekos šventę aplankė Kalėdų Senelis. Stebukladarys senelis įžiebė bibliotekos eglutę, pakalbino vaikus ir jų tėvelius, apdovanojo bibliotekos projekto ,,Lėlės atgyja bibliotekoje“ konkurso – parodos ,,Lėlė – knygos personažas“ dalyvavusias I. Ir E. Belovų, A. ir D. Žukauskų ir V. ir A.Budrių šeimas. Nepamiršo ir susirinkusių vaikučių, kurie gavo po stebuklingų riestų saldainių .
Snieguolė ir Kalėdų Senelis palinkėjo jaukaus laukimo ir gražių artėjančių švenčių. O laukimo metą paįvairinti šeimos rate su knyga. SKAITYKIME, DOVANOKIME IR DALINKIMĖS!


Viešnagė Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje  

   Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkės Nadiežda Ivanova ir Vida Ruželienė gruodžio 8 d. svečiavosi Rokiškio J. Tūbelio progimnazijoje, kurioje vyko tradicine tapusi „Karjeros diena“. Bibliotekininkės tapo mokytojomis ir vedė dvi pamokas progimnazijos auklėtiniams, bendravo su mokytojais. Bibliotekininkės supažindino vaikus su bibliotekininko profesija, išvardino privalumus ir kvietė mokytis šios specialybės. Profesijos privalumai: bibliotekininko kompetencijoms nėra ribų. Bibliotekininkai turi galimybę bene pirmieji visose srityse, visuose moksluose ir apie visus dalykus viską sužinoti įvairiose informacijos priemonėse. Bibliotekininkai žino kur ir kokios informacijos ieškoti, atlieka informacijos paiešką. Todėl dėkingi žmonės bibliotekininkus laiko protingais ir visažiniais. Bibliotekininko profesija – geriausia galimybė paties bibliotekininko asmenybės tobulėjimui, smalsumui, žingeidumui patenkinti. Jie vieni iš pirmųjų pažangių technologijų naudotojų. Pats didžiausias bibliotekininko profesijos privalumai – bendravimas su žmonėmis. Jie įvairiausių renginių organizatoriai, dirbantys tiek su suaugusiais, tiek su vaikais, užsiima neformaliu švietimu, darbe taiko netradicines darbo formas.

Kaip pavyzdys, buvo pristatytas bibliotekoje veikiantis lėlių teatras ,,Padaužiukai“, jo veikla, rodomos lėlės. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje ,,Lėlė – raktas į vaiko širdį“, kurios metu pasigamino knygos personažą pelėdą, simbolizuojančią išmintį, protą, erudiciją, švietimą, mokslą.

 


Pažintis su biblioteka

   Rokiškio mokykla – darželis „Ąžuoliukas“ kartu su Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyriumi šiais mokslo metais įgyvendina partnerystės projektą „Susidraugaukim su knygele“. Šio projekto tikslas – padėti įgyti kiekvienam vaikui pagal amžių svarbius skaitymo, rašymo, kalbėjimo, klausymo įgūdžius, kuris sąlygotų ankstesnį skaitymo patirties įgijimą. Tikslingai pasinaudoti biblioteka, kaip erdve šių gebėjimų plėtrai. Kiekvieną trečiadienį bei penktadienį mūsų bibliotekoje vyksta rytmečiai ikimokyklinio ugdymo grupės bendruomenei. Jau vyko valandėlės: „Kas yra biblioteka?“, „Saugus kelias į biblioteką. Informacija apie biblioteką reklaminiame stende“, „ Aš – bibliotekos skaitytojas. Pirmoji pažintis su biblioteka“, „Mažojo skaitytojo taisyklės“, „Kaip surasti knygą bibliotekoje“, „Laikraštukai, žurnaliukai bibliotekoje. Informaciniai leidiniai“. Pažintis su biblioteka, jos paslaugomis nuo mažens padeda formuoti skaitymo kultūrą, meilę knygai.


Bibliotekoje ,, Miriorama – judanti panorama“

 Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio VB vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje net tris dienas iš eilės vyko šventė ,,Sveika, biblioteka“, kurios metu Rokiškio Juozo Tūbelio progimnacijos 1a, 1 b ir D/M ,,Ąžuoliukas“ 2 klasės mokiniai susipažino su biblioteka, tapo bibliotekos skaitytojais. Bibliotekininkės lankytojams pristatė naują edukacinį užsiėmimą ,,Miriorama – judanti panorama“. Vaikai susipažino su pasakų įvairove, jų kūrimo ypatumais, mirioramos galimybėmis. Vėliau susirinkusieji kūrė judančias vaizdų pasakas - ritininę knygą. Pasiskirstę poromis piešė mėgstamiausią arba savo sugalvotą pasaką ant ilgos popieriaus juostos. Baigtas kūrybinis darbas buvo demonstruojamas mirioramoje - stebuklingoje medinėje dėžėje. Kiekvienas kūrėjas ,,interviu“ metu pristatė ir komentavo savo piešinius. Šis naujas užsiėmimas turėjo didžiausią pasisekimą, todėl ateityje planuojama lankytojams parengti naują edukacinę programą.

Daugiau nuotraukų puslapio pabaigoje


Skaitymo gurmanų ketvirtadieniai

 Skaitymo gurmanų ketvirtadienio užsiėmime „Mano knygelės“ lankėsi Rokiškio d./m. „Ąžuoliuko“ priešmokyklinės grupės „Žiniukai“ vaikai ir auklėtoja Dalia Guogytė. Bibliotekininkė, naudodama žaidybinius elementus, garsinį skaitymą, supažindino su žaislinėmis, pažintinėmis, erdvinių paveikslėlių knygelėmis, knygomis su garsais. Po pristatymo smalsūs ir žingeidūs vaikai susidomėję vartė knygeles, daugelis iš jų jau patys dėliojo raides ir skaitė.


 Nuotraukų galerija